Historia Klubu

Pomysłodawcą i założycielem klubu był pan Józef Gockowiak (29.01.1951 - 9.10.2013), miłośnik koni od dziecka, zawodnik warszawskiej Legii i instruktor sportu, który rozumiał potrzeby dzieci, młodzieży i dorosłych. Pomagał w poznawaniu tajników pielęgnacji, obsługi i obcowania z tymi zwierzętami. Przy ulicy Nakielskiej 262 w Bydgoszczy zbudował stajnię, która przyciągała zainteresowanych końmi. Nie przeszkadzał nikomu wiejski charakter tego zakątka, gdzie w prostych warunkach konie miały wszystko, co potrzebne do utrzymania dobrej formy i kondycji sportowej. 

A pasjonaci? Ci korzystali z wiedzy i bogatego doświadczenia właściciela, życzliwie traktującego każdego odwiedzającego stajnię. W latach 90' jeszcze XX wieku grupa entuzjastów postanowiła zarejestrować klub, który odtąd działał realizując cele Polskiego Związku Jeździeckiego oraz jego terenowej jednostki Kujawsko-Pomorskiego Związku Jeździeckiego.

Oto zawodnicy z najdłuższym stażem członkowskim, startujący i odnoszący sukcesy sportowe w zawodach regionalnych i ogólnopolskich: Birk Marta, Olkuśnik Magdalena, Kocon Ewa, Gockowiak Justyna, Szemplińska Magdalena, Kołodziej Kamil, Marczewska Magdalena, Szydłowski Mateusz, Pastucha Marta, Pawłot Agnieszka, Borowicz Paweł, Arkuszewska Sandra, Nawrocka Martyna, Hermanowska Barbara.

 

Józef Gockowiak

Założyciel Stowarzyszenia Józef Gockowiak na koniu Nils

 

 

Adres Stowarzyszenia: 

Kujawsko-Pomorski Klub Jeździecki
ul. Brzegowa 6
85-790 Bydgoszcz

 

  stajniabrzegowa.pl     2023
belkaft